Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Festiwal Tradycji i Kultury 2014 - Historia - Ludowe Towarzystwo Naukowo Kulturalne Garwolin

Przejdź do treści

Menu główne:

Festiwal Tradycji i Kultury 2014

Wydarzenia

W niedzielę 11 maja 2014 r. Garwolińskie Centrum Sportu i Kultury, różne stowarzyszenia, instytucje, szkoły, firmy oraz wiele osób prywatnych  zorganizowało festiwal garwolińskiej tradycji.

Ulica Senatorska zamieniła się w gwarną uliczkę z przeszłości. Mieszkańcy przygotowali kramy: kuśnierski, pszczelarski, hafciarski, zabawkarski, gastronomiczny. Nasi członkowie także zaangażowali się w tę imprezę. Można było obejrzeć haftowane obrazy pani Elżbiety Kurek, rzeźby pana Romana Wachłaczenki, serwetki robione na szydełku i mazowieckie wycinanki ludowe - pani Iwony Jończyk, zobaczyć jak działa model maszyny parowej pana Józefa Flaka, zjeść tradycyjny rosół u pana Andrzeja Ostałowskiego i posłuchać muzyki z katarynki pana Tadeusza Barankiewicza. Panowie Antoni Garwoliński i Antoni Frąckiewicz zaprezentowali warsztaty i wyroby kuśnierskie, z których niegdyś Garwolin słynął. Przed swoim domem Pan Andrzej Ostałowski na dawnej furmance ulokował dawne sprzęty gospodarcze, które z zamiłowaniem kolekcjonuje.  Niektórzy nasi członkowie ubrali się w stroje jak za dawnych lat. Było bardzo wesoło, stylowo i historycznie. Ze sceny płynęła muzyka w wykonaniu artystów z Garwolina i okolic. Festiwal cieszył się ogromnym powodzeniem. Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację w przyszłym roku.

 
Jesteś Katalog stron odwiedzającym stronę
 Statystyki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego